Ana Sayfa - Hakkımızda - Filmler - Kısa Filmler - Duyurular - İletişim

 

 

 

HAKKIMIZDA

 

 

          Kelime anlamlarıyla proletarya işçi sınıfı, Yapım ise bir işi sıfırdan inşa etmek, var etmek anlamına geliyor. Bizler de işçi sınıfının evlatları olarak kendi sanatımızı yapmak amacıyla 2010 yılında bir avuç insan tarafından kurulduk. Adımıza da aradaki YA yı birleştirerek proletarYApım adını verdik. Bu zamana kadar yurtiçi –her ne kadar defalarca ön eleme sansürüne takılsak bile- ve yurtdışı çeşitli festivallerde gösterime seçilmiş ve ödüller almış çoğu politik on iki tane kısa film çalışmasına imza attık.


          O’nsuz adlı belgesel sinema filmimizle ilk uzun metraj filmimizi gerçekleştirmiş olduk. Halen yeni kısa ve uzun metraj çalışmalarımız devam etmektedir. Her ne kadar maddi manevi sansür altına alınmaya çalışırsak çalışalım, kuruluşumuzda aldığımız kararlardan birisi olan her zaman doğrunun, mazlumun ve haklının yanında olmak ilkemizi başarıyla sürdürmekteyiz ve sürdüreceğiz.


       Sistemin sanatçılarının ellerinde para, makam, yasa, dayılar, hacılar ve hocalar olabilir, asla sahip olamayacakları iki şeye sahibiz biz proletarYApım olarak; birincisi insanlık onuruna ve ikincisi gerçek sanata..