Ana Sayfa - Hakkımızda - Filmler - Kısa Filmler - Duyurular - İletişim

 

 

 

 

Kısa Filmlerimizden Bazı Örnekler

 

 

Tik-Tak Tak-Tik

 

Esna Hanım yıllar önce eşini kaybetmiştir, tek varlığı kızı Nur’la yaşamaktadır. Bir sabah Nur okuluna geç kaldığından hızla evden çıkar. Telefon çalar. Esna Hanım hastaneye çağrılıyordur, zira kızı trafik kazası geçirmiş, beyin ölümü gerçekleşmiştir. Artık verilecek tek karar vardır; ya başka bedenlerde kızını sonsuza kadar yaşatacak ya da toprağa gömecektir.

 

 

Keramet

 

Bir cin, bir patates ve üç arkadaş... Hiçbir şey, göründüğü gibi olmayacaktı.

 

 

Bumerang

 

Ailesini savaşta kaybetmiş Irak'lı Fatma nezdinde tüm işgale maruz kalan kadınların, ailesinden kopup binlerce kilometre uzağa gelmiş Tom nezdinde ise tüm işgalci askerlerin hikayesi...

Kapılar açıldığında.. güneş içeriyi aydınlattığında.. yavaşça gitmelisin asker buralardan.. burası senin toprakların değil.

 

S.O.S

 

Hiçbir şey yapmadan, evinde sadece televizyon izleyerek yaşayan bir adamın trajikomik hikayesi...

 

 

Sevgi Kuşun Kanadında

 

Sene 1980, hukuksuzluğun tarihi. Binlerce gençten bir tanesinin daha işkence odasından bir kuş kanadında sevgi diyarına göç hikayesi...

 

Duymak

 

"...Benim yüreğim yanıyor, umarım onların da vicdanı sızlıyordur. Ama hiçbirinin evlatlarını kaybetmesini istemem yine de, evlat acısı başka..." Hüsne Kaya (Sivas katliamında 14 yaşındaki biricik kızı Menekşe ve 12 yaşındaki biricik oğlu Koray'ı kaybetmiş anne)

 

Görmek

Üçlemenin bu ikinci filminde; bakmak ile görmek arasındaki fark masaya yatırılıyor. Televizyon üzerinden bizlere ne veriliyor, doğrular, gerçekler, tarih onların anlattıkları gibi mi? Sorularına yine proletarYApım çizgisiyle cevap arıyorlar.